Gå til indhold

HeaderLink til Region Syddanmarks hjemmesideLink til forsiden af Psykinfo



Medarbejdere



Ulla Lindgren

Ulla Lindgren
Centerleder
socionom, MPH
Ulla.Lindgren@rsyd.dk

 
Liselene Pedersen

Liselene Pedersen
PsykInfo-konsulent, socialpædagog/terapeut
Liselene.Pedersen@rsyd.dk
- Rådgivning
- Pårørendeundervisning
- Unge og trivsel

  
Hanne Elisabeth Bro

Hanne Elisabeth Bro
PsykInfo-konsulent, socialrådgiver
Hanne.Elisabeth.Bro@rsyd.dk
Rådgivning  
- Psykoedukation for børn
- Konsulent for PsykInfo i Kolding, Fredericia og Vejle 

Jesper Lai Knudsen
 

Jesper Lai Knudsen
PsykInfo-konsulent, sygeplejerske
jlk@rsyd.dk  
- Rådgivning
- Psykoedukation for børn
- Konsulent for PsykInfo i Odense og Svendborg 

Dorte Kyed Wissing

Dorte Kyed Wissing
Administrativ medarbejder
dkw@rsyd.dk
- Administration
- Økonomi
- Information, PR & Web

Tabita Brink Holgersen

Tabita Holgersen
Receptionist
tbh@rsyd.dk
Telefon
- Information
- Tilmelding

Tenna.Nygaard.Asmussen@
Tenna Nygaard Asmussen

 

Tenna Nygaard Asmussen
Bibliotekar

tna@rsyd.dk  
- Bibliotek
- Information, PR & Web 
Lars Kjær Nielsen

Lars Kjær Nielsen
PsykInfo-konsulent, DPS, socialpædagog
Lars.Kjaer.Nielsen@rsyd.dk
- Rådgivning
- Konsulent for PsykInfo i Esbjerg, Varde og Brørup

Christine Dalsgaard

Christine Dalsgaard
PsykInfo-konsulent, socialrådgiver
Christine.Dalsgaard@rsyd.dk 
- Rådgivning
- Konsulent for PsykInfo Middelfart

 

Lotte PsykInfo

Lotte Schmidt Sørensen
Administrativ medarbejder 
lss@rsyd.dk 
- Telefon
- Information
- Tilmelding

 

Lene Psykinfo
Lene Paulsen
PsykInfo-konsulent, ergoterapeut
Lene.Paulsen2@rsyd.dk

- Rådgivning
- Konsulent for PsykInfo i Haderslev, Aabenraa, Sønderborg og Tønder
Louise PsykInfo

Louise Lund Nielsen
Økonomi-konsulent
Louise.Lund.Nielsen@rsyd.dk
 
- Administration
- Økonomi

 


Siden er sidst opdateret 16-8-2018

Psykiatrisk Informationscenter, Region Syddanmark | Lille Grundet Hulvej 7, bygning N, 7100 Vejle | tlf.: 99 44 45 46 | psykinfo@rsyd.dk